Wrocław Startup Founders #3 Tramwajem na Podbój Rynków Zagranicznych

27 sierpnia 2017

Wszystkich startuperów i startuperki zapraszamy do udziału w 3. Spotkaniu Startup Founders, które odbędzie się 29 września (piątek) we Wrocławiu. Nadchodząca sesja poświęcona będzie ekspansji zagranicznej polskich startupów. Spotkanie ponownie przyjmie formę kręgów eksperckich, w których udział wezmą doświadczeni przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Domarecki, założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. Zapraszamy!

 

Część formalna spotkania - bloki dyskusyjne i praca w kręgach eksperckich- rozpocznie się o godz. 16:00 w Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia przy ul. Legnickiej 65. Jak w poprzednich spotkaniach SF, i tym razem wspólnie omówimy pomysły i podzielimy się najlepszymi praktykami w zakresie skalowania biznesu na rynki zagraniczne.

 

W dyskusji udział wezmą goście specjalni - doświadczeni przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, od lat z sukcesem zdobywający rynki zagraniczne, a także eksperci i ekspertki w dziedzinie wspierania rozwoju międzynarodowej współpracy gospodarczej:

 • Katarzyna Maria Barczyk - współzałożycielka i Dyrektorka sprzedaży Puffins,
 • Ilona Chodorowska - Dyrektor Regionalna Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej,
 • Barbara Kaśnikowska - Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWD,
 • Wojciech Świątkowski – Dyrektor Rozwoju Korporacyjnego Grupy IMPEL, w ramach której jest odpowiedzialny za rozwój na rynkach zagranicznych,
 • Marek Pasztetnik – Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej.

 

Szczególną uwagę polecamy zwrócić na warsztaty, które poprowadzi gość specjalny wydarzenia, Krzysztof Domarecki. Selena FM S.A. to wrocławska firma, która po 25 latach od powstania jest jednym 3 największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Jej oferta jest dostępna w ponad 70 krajach na całym świecie, a zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, Kazachstanie oraz we Włoszech. Bazując na historii budowania globalnego sukcesu Seleny, Krzysztof Domarecki podzieli się praktyczną wiedzą na temat kluczowych wyzwań stojących przed firmą w procesie ekspansji międzynarodowej. Krzysztof Domarecki od lat wspiera polskie startupy w transformacji w dojrzałe, międzynarodowe firmy. Jako Anioł Biznesu dzieli się własnym doświadczeniem i inwestuje w nowe przedsięwzięcia. W tym celu uruchomił w tym roku fundusz inwestycyjny FIDIASZ, który zapewnia początkującym przedsiębiorstwom kompleksowe wsparcie – od finansowania po całe know-how z zakresu rozwoju, logistyki, marketingu i sprzedaży, a także wejścia na zagraniczne rynki.

 

A że nie samą pracą ludzie startupów żyją, to po intensywnej sesji czeka na nas także After Party:) Nieformalna część spotkania Startup Founders odbędzie się w niedawno otwartym centrum kultury w Zajezdni Dąbie, do którego pojedziemy zabytkowym tramwajem. W końcu to Wrocław - miasto, w którym po szynach mkną niebieskie tramwaje:)

Jak wziąć udział

Rejestracja jest obowiązkowa: 👉 bit.ly/SF3zapisy. Wypełnienie formularza zajmie Ci kilka minut, a nam pomoże lepiej rozpoznać Twoje potrzeby i doświadczenie. W ciągu 48h od rejestracji otrzymasz od nas potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z linkiem do opłacenia udziału:

Dla założycieli startupów: 99 zł - przy zakupie wejściówki do 10 września / 139 zł - do 22 września / 189 zł po 23 września. 

Dla przedstawicieli funduszy inwestycyjnych: 249 zł do 10 września / 329 zł do 22 września / 399 zł - po 23 września.

Dla członków SF zniżka 50%.

Plan imprezy

Aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane w trakcie rejestracji przez uczestników, wrześniowe spotkanie Startup Founders będzie odbywać się w grupach.

16:00 Otwarcie  spotkania w Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia

16:15 Powitanie  ze strony organizatorów i partnera wydarzenia

GRUPA 1

 • 16:25 Blok dyskusyjny z gośćmi specjalnymi
 • 16:45 Blok dyskusyjny z przedstawicielami firmy PCG – sponsora wydarzenia
 • 17:10 Blok dyskusyjny - tematy zgłoszone przez uczestników w trakcie rejestracji.

GRUPA 2

 • 16:25 Blok dyskusyjny z przedstawicielami firmy PCG – sponsora wydarzenia
 • 16:45 Blok dyskusyjny z gośćmi specjalnymi
 • 17:10 Blok dyskusyjny - tematy zgłoszone przez uczestników w trakcie rejestracji.

17:30 Przerwa kawowa i networking

GRUPA 1

 • 18.00 Warsztat „Skuteczna ekspansja zagraniczna” z gościem specjalnym - Krzysztofem Domareckim
 • 18:30 Blok dyskusyjny - tematy zgłoszone przez uczestników w trakcie rejestracji

GRUPA 2

 • 18.00 Blok dyskusyjny - tematy zgłoszone przez uczestników w trakcie rejestracji
 • 18:30 Warsztat „Skuteczna ekspansja zagraniczna” z gościem specjalnym - Krzysztofem Domareckim

19.00 Zakończenie części dyskusyjnej i przejazd tramwajem na After Party w Centrum Kultury Zajezdnia Dąbie.

19:45 Start After Party w Centrum Kultury Zajezdnia Dąbie

CZĘŚĆ OFICJALNA
Pracownia Projektów Międzykulturowych Zajezdnia, ul. Legnicka 65
AFTER PARTY
Centrum Kultury Zajezdnia Dąbie, ul. Wróblewskiego 33
Startup Founders #3: Tramwajem na Podbój Rynków Zagranicznych

29 września 2017 (pt.), godz. 16:00

Centrum Projektów Międzykulturowych Zajezdnia
& Centrum Kultury Zajezdnia Dąbie

Rejestracja obowiązkowa
ZAREJESTRUJ SIĘ

PARTNER STRATEGICZNY

PCG to grupa kapitałowa z branży deweloperskiej z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. PCG posiada bogatą ofertę mieszkaniową oraz nowoczesne lokale biurowe i usługowe, w tym m.in. nowoczesne centrum biznesowe Krzycka Business Park przy ul. Życzliwej 21.

PARTNERZY WYDARZENIA