Już po raz drugi we Wrocławiu founderzy startupów będą mieli okazję dzielić się między sobą wiedzą podczas spotkania organizowanego przez Startup Founders.

Tym razem widzimy się na Barce Archicomu przy Olimpia Port, do której dowiezie nas piętrowy autobus o godz. 14:00 spod Galerii Dominikańskiej (postój na jej tyłach).

Wszyscy uczestnicy otrzymają kupony na jedzenie z grilla oraz piwo. Po wyczerpującej dawce wiedzy czeka nas After Party.

Obowiązkowa: REJESTRACJA 

Spotkanie ponownie przybierze sprawdzoną formę zamkniętych kręgów eksperckich, podczas których to intensywnie i rzeczowo weryfikujemy idee oraz dzielimy się know-how.

Zakładamy, że ludzie będący na tym samym poziomie, chętniej słuchają siebie nawzajem. Będzie to szansa na to, aby zebrać merytoryczny feedback, zyskując świeże spojrzenie na dany problem, wzbogacając swój punkt widzenia.

Zamierzamy zagłębić się w takie tematy jak growth hacking, ekspansja na rynki zagraniczne, e-mail marketing, współpraca B2B oraz wiele innych, które zostały wskazane przez Was.

Spotkaniu patronuje firma Archicom, która udostępnia nam swoje barki, zapewni dojazd do nich oraz zadba, aby nie zabrakło nam złotego paliwa :)

Plan imprezy

Godz. 14.00 

Wyjazd z tyłu Galerii Dominikanskiej Scholl Busem + mapka

Godz. 14.30 

Przyjazd na miejsce

Godz. 14.40 

Blok dyskusyjny z Archicomem odp. na pytania:

  • Jak finansują się start-upy; dla wynajmującego jest ważne, aby podmiot był wiarygodny i wypłacalny; jak start-upy mogą go zagwarantować?
  • Jak start-upy radzą sobie z zapewnianiem miejsca do pracy przy gwałtownie rosnącym zatrudnieniu?
  • Czy kilka start-upów w jednej branży w jednym miejscu to korzyść czy wada? Czy firmy te mocno rywalizują o pracowników, czy jest coś takiego jak konkurencja, że dwa różne start-upy pracują dokładnie nad tym samym? Jak np. EY i PwC są dla siebie konkurencją i nie mogą nawet mieć biur w jednym budynku
  • Czy start-upy oczekują biur w pełni wyposażonych, w meble i sprzęt komputerowy, czy to zapewniają sobie we własnym zakresie?
  • Jaki optymalizować powierzchnie dla firm z tego środowiska, jakie techniczne i inne miękkie aspekty aranżacyjne brać pod uwagę
  • Jakie miejsca, inwestycje przedsięwzięcia w innych miastach w Polsce/ Europie/ na świecie  możemy brać za przykład w zakresie budowania przestrzeni i tenant mixów.
  • Co mogłoby przekonać start-upy z Wrocławia do zmiany swoje siedzimy na przestrzenie w Browarze, czy City forum.

Godz. 15.00 

Start bloków dyskusyjnych.

Godz. 16.00 

Obiad/ poczęstunek.

Godz. 17.00

Kontynuacja paneli dyskusyjnych.

Godz. 21.00

Powrót do centrum i After Party do białego rana ;) W trakcie imprezy cały czas do dyspozycji kawa, herbata, woda, soki i piwko.

Obiad/grill dostępny w godzinach 16-18.